Dnes je: nedeľa 17.11.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Tento víkend si pripomíname 30.výročie Nežnej revolúcie

Lacný a fektívny spôsob ako zhodiť kilogramy

Možno aj vy premýšľate ako od Novho roka zlepšiť svoju kondičku a zhodiť niekoľko kilogramov, alebo aspoň objem bruškači stehien. Máme pre vás veľmi lacný a nič nestojaci recept. Je však overený a funguje!

 

Je to chôdza a má hneď niekoľko výhod, ktoré ocenia ľudia v každom veku. Je zdravá, bezpečná, lacná, nevyžaduje žiadne špeciálne oblečenie či drahú obuv, nepoškodzuje pohybový aparát a chodiť môžete kdekoľvek a kedykoľvek.

"Chôdza má mnoho pozitívnych účinkov a je vhodná v každom veku I pri vysokej nadváhe.  Posilňujeme ňou srdce, cievy, svaly nô, rúk a dokonca aj brucha a chrbta. Má pozitívny vplyv na znižovanie tlaku krvi a spaľujeme ňou cukry I tuky, najmä tie zlé,” hovorí MUDr.Iveta Plšeková, obvodná lekárka a výživová poradkyňa.

Svojim pacientom odporúča chôdzu ako najllepší každodenný šport. Aj pacientom s odteoporózou.  Najhoršie je začať. Ide o prekonanie samého seba, vlastnej pohodlnosti. Niekekdy je dobré začať vo dvojici. So spriaznenou dušou ide všetko ľahšie a ak sa nám nechce, ten druhý nás potiahne.

 

Nie je však chôdza ako chôdza. Ak chceme, aby mala na nás chôdza blahodáry vplyv,musíme chodiť svižne, aby sme sa mierne zadýchali. Denne by sme mali urobiť 10 tisíc krokov. Je to približne 6-7km. Nemusíme samozrejme počítať každý krok. Na to slúžia dnes hodinky, alebo aplikácie v mobilných telefónoch. Zmerajú nám trasu, dĺžku, čas, aj spálené kalórie.

 

“Človek, ktorý necvičil a veľa toho nenachodil, mal by začať s menšou dávkou, napr. 5000 krokov denne,” hovorí lekárka.

Po čase, keď zvládneme 10 tisíc krokov denne, môžeme každý deň pridať po stovkách viac.

Nezabúdajme aj na obmedzenia cukrov a tukov v strave. Predovšetkým sladkosti, koláče, vela ovocia- obsahujú sacharidy a tie pri znižovaní hmotnosti nepotrebujeme. Niektorí ľudia podľa lekárky jedia vela ovocia v domnení, že si upevňujú zdravie. Potom sa čudujú, že nechudnú ani pri športovaní. “Ovocie je predovšetkým cukor a voda. Ak chcú ľudia posilniť imunitu a zásobiť telo vitamínmi a minerálmi, mali by zvýšiť množstvo zeleniny v strave, nie ovocia,” hovorí odborníčka na výživu.

 

Ak si ľudia nevedia sami dlhodobo pomôcť, mali by navštíviť odborníka na výživu a poradiť sa. Experimenty a skúšanie diet je podľa lekárky bludným kruhom.Autor: Petrzalcan | 28.12.2018 | zobrazené: 586 x |


Podobné články

• Prilákajú nových lekárov? (06.11.2019)
• Petícia za odvolanie prednostu Záhumenského i petícia na jeho podporu (05.11.2019)
• Pomoc nie len pre vašu imunitu (22.10.2019)
• Zdravotnícke novinky Petržalka (14.10.2019)
• Alzheimerova choroba a ako ju zistiť (09.08.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(39)

2
(21)

3
(31)

4
(43)

5
(42)


spolu 176 hlasov
/