Dnes je: piatok 14.08.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes opäť slnečno a teplo, max.27 st.Celzia

Kto bude predávať na vianočných trhoch?

Hlavné mesto SR Bratislava otvorilo výberové konanie na prenájom stánkov  v rámci projektu „Vianočné trhy 2019“ na predaj vianočných darčekov, balených potravín, nápojov a jedla, ktoré bude ponúkané na Hlavnom námestí. 

 

Záujemcovia o predaj počas Vianočných trhov 2019 sa môžu prihlasovať. Po prvýkrát bude prihlasovanie cez elektronickú online prihlášku.

Žiadosti bude posudzovať a vyberať komisia zostavená z odborníkov z rôznych oblastí. Sortiment bude rozšírený, napr. v gastronomickom sortimente aj o medzinárodné vianočné špeciality a v darčekovom sortimente o starožitnosti či dizajnové výrobky. Ponúkaná cena za prenájom stánku nie je najvyššie hodnotený parameter pri výbere záujemcu. Zároveň sa pripravuje nový management zabezpečenia vianočných trhov elektrickou energiou reflektujúc potreby z minulosti.

 

Podľa mesta budú hlavnými kritériami pre posudzovanie záujemcov kvalitatívne parametre a to : či je predajca zároveň i producentom ponúkaného tovaru. Uprednostnení budú priami producenti lokálnych produktov, pričom uchádzač o stánok musí hodnoverne preukázať, že je výrobcom ponúkaného sortimentu; či vie predajca preukázať pôvod tovaru aj u medzinárodných importovaných produktov; originalita a kvalita ponúkaného produktu;  originalita a kvalita prezentácie zákazníkovi; či má produkt regionálny charakter - pôsobenie uchádzača v regióne odkiaľ pochádza; či je ponúkaný produkt typickou vianočnou špecialitou, ktorá reprezentuje konkrétny región - lokálny ale i medzinárodný;  či má uchádzač dôveryhodné referencie z podujatí, ktoré absolvoval v minulosti a či predajca dbá pri svojej prevádzke na dopad na životné prostredie.

 

Nový koncept Vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné ale i vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom, ktoré bude maximálne reflektovať na príjemnú vianočnú atmosféru v meste. V novom prevedení bude aj usporiadanie stánkov a novinkou je „zero waste“, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu, pričom používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady. Prevedenie tradičného neziskového, dobročinného prvku Vianočných trhov bude bližšie špecifikované v septembri 2019. 

 

Všetky potrebné informácie, ako žiadosť a podmienky pre predajcov, nájdete na internetovej stránke mesta - https://bratislava.sk/sk/vianocne-trhy-2019.Autor: Petrzalcan | 25.08.2019 | zobrazené: 505 x |


Podobné články

• Reakcia mestskej časti na sťažnosti obyvateľov v súvislosti s pokutami za parkovanie (10.08.2020)
• Hľadá sa nový náčelník (05.08.2020)
• Vlado Dolinay mal dnes pohreb (03.08.2020)
• Ako napreduje projekt druhej etapy električky v Petržalke? (28.07.2020)
• Návštevy seniorov opäť povolené (25.07.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(69)

2
(11)

3
(14)

4
(20)

5
(34)


spolu 148 hlasov
/