Dnes je: utorok 12.11.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Ak hrmí v novembri mesiaci, nech sa tešia sedliaci

Kto bude predávať na vianočných trhoch?

Hlavné mesto SR Bratislava otvorilo výberové konanie na prenájom stánkov  v rámci projektu „Vianočné trhy 2019“ na predaj vianočných darčekov, balených potravín, nápojov a jedla, ktoré bude ponúkané na Hlavnom námestí. 

 

Záujemcovia o predaj počas Vianočných trhov 2019 sa môžu prihlasovať. Po prvýkrát bude prihlasovanie cez elektronickú online prihlášku.

Žiadosti bude posudzovať a vyberať komisia zostavená z odborníkov z rôznych oblastí. Sortiment bude rozšírený, napr. v gastronomickom sortimente aj o medzinárodné vianočné špeciality a v darčekovom sortimente o starožitnosti či dizajnové výrobky. Ponúkaná cena za prenájom stánku nie je najvyššie hodnotený parameter pri výbere záujemcu. Zároveň sa pripravuje nový management zabezpečenia vianočných trhov elektrickou energiou reflektujúc potreby z minulosti.

 

Podľa mesta budú hlavnými kritériami pre posudzovanie záujemcov kvalitatívne parametre a to : či je predajca zároveň i producentom ponúkaného tovaru. Uprednostnení budú priami producenti lokálnych produktov, pričom uchádzač o stánok musí hodnoverne preukázať, že je výrobcom ponúkaného sortimentu; či vie predajca preukázať pôvod tovaru aj u medzinárodných importovaných produktov; originalita a kvalita ponúkaného produktu;  originalita a kvalita prezentácie zákazníkovi; či má produkt regionálny charakter - pôsobenie uchádzača v regióne odkiaľ pochádza; či je ponúkaný produkt typickou vianočnou špecialitou, ktorá reprezentuje konkrétny región - lokálny ale i medzinárodný;  či má uchádzač dôveryhodné referencie z podujatí, ktoré absolvoval v minulosti a či predajca dbá pri svojej prevádzke na dopad na životné prostredie.

 

Nový koncept Vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné ale i vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom, ktoré bude maximálne reflektovať na príjemnú vianočnú atmosféru v meste. V novom prevedení bude aj usporiadanie stánkov a novinkou je „zero waste“, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu, pričom používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady. Prevedenie tradičného neziskového, dobročinného prvku Vianočných trhov bude bližšie špecifikované v septembri 2019. 

 

Všetky potrebné informácie, ako žiadosť a podmienky pre predajcov, nájdete na internetovej stránke mesta - https://bratislava.sk/sk/vianocne-trhy-2019.Autor: Petrzalcan | 25.08.2019 | zobrazené: 244 x |


Podobné články

• Chcú odkúpiť prenajaté byty (10.11.2019)
• Posilnenie liniek do Petržalky (04.11.2019)
• Pilotný parkovací systém bol spustený (02.11.2019)
• Podľa kontroly BVS šafárila s financiami (24.10.2019)
• Pribúda záujemcov o trvalé bydlisko (20.10.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(36)

2
(20)

3
(24)

4
(39)

5
(36)


spolu 155 hlasov
/