Dnes je: utorok 12.11.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Ak hrmí v novembri mesiaci, nech sa tešia sedliaci

Konečne zrevitalizujú zanedbaný pozemok.

V posledných rokoch dostávajú investori povinnosť zrevitalizovať svoje okolie a vysadiť novú zeleň. Takúto skúsenosť už v Petržalke máme s projektom Vodotiky na Bosákovej a Šustekovej ulici, či v projekte Petržalky city.

 

Preto obyvatelia Bosákovej ulice s nevôľou sledovali okolie projektu Fuxton na Bosákovej ulici. Investor okrem vybudovania parkovacích plôch a úprav nad parkovacím domov nevykonal žiadne výsadby a úpravy okolia, naopak, obyvatelia sa sťažovali na parkovanie áut z Fuxtonu na iných plochách.

 

 

„Áno, opakovane sa ma pýtali obyvatelia Bosákovej a Mlynarovičovej, ktoré sú v okolí novozniknutej stavby Fuxton. Najväčším problémom bolo parkovanie áut z Fuxtonu na spevnených plochách mimo areálu Fuxton. Veľmi nebzepočným bolo vychádzanie áut z týchto plôch priamo do križovatky na Bosákovej, čo bolo extrémne nebezpečné. Tieto plochy v minulosti slúžili na bicyklovanie a korčuľovanie ľuďmi z okolia. No plochy boli poškodené pri výstavbe budovy a následne na nich odstavovali autá zrejme ľudia z Fuxtonu. Nekúpili si parkovacie miesta a pritom plochy na parkovanie zívajú prázdnotou.  Všetci sme vedeli, že tento pozemok mal byť zrevitalizovaný investorom, ale dlho sa nič nedialo, “ povedala nám poslankyňa Petržalky Iveta Plšeková, ktorá v okolí býva.

 

V posledných augustových dňoch začala developerská spoločnosť JTRE s odstraňovaním pôvodných asfaltových plôch. Nasledovať bude výstavba nových chodníkov v smere k zastávke električky a k obchodnému domu Albero. Plochu čaká obnova trávnika a výsadba 23 stromov. Pribudnúť by mal Ľaliovník tulipánokvetý,  kvetinový záhon, lavičky, smetné koše, stojany na bicykle i nové verejné osvetlenie. Revitalizácia mestského pozemku okrem iného zabráni nekontrolovanému parkovaniu.

Revitalizácia by mala byť dokončená v priebehu 3 mesiacov.Autor: Petrzalcan | 01.09.2019 | zobrazené: 322 x |


Podobné články

• V Rusovciach sa začali práce v parku pri kaštieli (08.11.2019)
• Dlhodobé dopravné obmedzenie (03.11.2019)
• Spomienka v Petržalke Kopčanoch (31.10.2019)
• Opatrenie spojené so sviatkami Všetkých svätých (30.10.2019)
• Nové ulice v Bratislave (29.10.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(36)

2
(20)

3
(24)

4
(39)

5
(36)


spolu 155 hlasov
/