Dnes je: pondelok 24.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika: Keď je pekne na Romana, býva žatva požehnaná.

Kam na víkend a ako osláviť Deň detí

 

Konečne pekný a slnečný víkend. Túžite po pekných zážitkoch a neviete kam sa vybrať? Máme pre vás niekoľko tipov. Pre malých aj veľkých. Na detské i dospelácke podujatia. Nechajte sa inšpirovať.

 

 

 

 

Víkend otvorených parkov a záhrad

Aj tento rok môžu obyvatelia a návštevníci Bratislavy navštíviť parky či záhrady so zaujímavými príbehmi v rámci medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Novinkou v hlavnom meste sú tematické prehliadky po vybraných okruhoch s odborným sprievodcom. Ústrednou témou tohto ročníka podujatia je Záhrada a jej živočíšna ríša. Pre všetky naše parky a záhrady je otázka biodiverzity veľmi dôležitá. Aj naše mestské historické či novodobé parky a záhrady sú domovom mnohých živočíchov. Často ani netušíme, čo všetko sa v našich záhradách môže ukrývať. Pavúky, stonožky, lienky, včely, motýle či jašterice, žaby, vtáky a mnoho ďalších druhov živočíchov žije v našich parkoch a záhradách  plniac svoje dôležité funkcie, bez ktorých by záhradný ekosystém nefungoval. Aby sme vytvorili živú záhradu, plnú užitočných živočíchov je potrebné pestovať zdravo a bez využívania chémie. Pri prechádzkach po parkoch a záhradách si preto všímajme aj ich živočíšnu ríšu, ktorá je síce často veľmi nenápadná ale jej funkcia je nenahraditeľná!

Zoznam zapojených bratislavských parkov a záhrad, spolu s programom podujatia nájdete  tu: http://www.vopz.sk/zahrady-a-parky?kraj_id=1&druh_id=0

sobota – nedeľa / bratislavské parky a záhrady / vstup voľný

 

Deň detí v SĽUK-u

Slovenský ľudový umelecký kolektív a Mestská časť Bratislava-Rusovce pozývajú na podujatie Deň detí v SĽUK-u. Program bude, tak ako každý rok, inšpirovaný hlavne tradičnou ľudovou kultúrou. Medzi bohatými aktivitami si na svoje prídu nielen naši najmenší, ale aj dospelí návštevníci.

sobota / 13:00 hod. / SĽUK, Rusovce

 

Deň  detí na UFE

UFO watch. taste. groove vás pozýva na Deň detí. Pripravená je súťaž o narodeninovú

oslavu v UFO, stretnutie s maskotom či maľoanie na tvár. Pre deti do 15 rokov zdarma. 

sobota: 10.00 - 19.00hod

 

Deň detí na nádvorí Starej radnice

Stretnete sa s kráľovnou a kráľom rytierskych princezien a malých rytierov, uvidíte naše prvé korunovačné klenoty: koruna pre POP, najväčšie plyšové srdce na svete, tiež vás bude čakať truhlica plná pokladov.

Program:

10:00 Bublinový dážď (vždy 5 minút) a vítanie kráľovnej a kráľa rytierských princezien a malých rytierov s ich celou rozprávkovou družinou

10:30 Čítanie: Soľ nad zlato

11:00 Bublinový dážď

11:30 Čítanie: Trojruža

12:00 Bublinový dážď

 

Obedná prestávka

 

13:00 Bublinový dážď

13:30 Čítanie: Cesta k slncu a mesiacu

14:00 Bublinový dážď

14:30 Čítanie: Popeluša

15:00 Bublinový dážď

15:30 Čítanie: Tri perá z draka alebo hľadanie zlého a dobrého

16:00 Bublinový dážď

16:30 Čítanie: Zlatovláska

17:00 Bublinový dážď

17:30 Čítanie: O dvanástich mesiačkoch

18:00 Pasovanie rytierskych princezien a malých rytierov samotným kráľom a lúčenie sa s rozprávkovými bytosťami bublinovým dažďom.

 

Čítať povesti z historických kníh Prostonárodných slovenských povestí, budú vzácni zatiaľ tajní hostia, pre niekoho z ďalekých krajín a pre niekoho nie.

 

Tešíme sa na vás a ďakujeme Múzeum mesta Bratislavy a všetkým čítajúcim osobnostiam, rozprávkovým postavičkám z povestí, našim modrým vílam a všetkým, ktorí nám pomohli vytvoriť nádherné kostými a atmosféru.Autor: Petrzalcan | 01.06.2019 | zobrazené: 401 x |


Podobné články

• Trojkráľový sprievod v Bratislave (05.01.2020)
• V ZOO aj koncom roka pribudli mláďatká (27.12.2019)
• Zaži Noc lampášov! (13.12.2019)
• Vianočné trhy sa menia na Vianočný trh (21.11.2019)
• Medvede potrebujú nový výbeh, prispieť môže každý (06.10.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(37)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(31)


spolu 107 hlasov
/