Dnes je: piatok 03.12.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
1.december- Svetový deň boja proti AIDS

Kam na testovanie v Petržalke?

Mestská časť Bratislava-Petržalka zriadi na svojom území celkovo 96 odberných miest v 31 lokalitách v rámci prvého kola celoplošného testovania obyvateľov, ktoré sa uskutoční najbližší víkend. Miesta vybrala s prihliadnutím na čo najbezpečnejší priebeh testovania za dodržania všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení.

Väčšina odberných miest bude zriadená v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ, v stredných a cirkevných školách. Testovať sa bude v exteriéri aj interiéri, pričom v interiéri sa bude realizovať iba samotný odber. Najviac exteriérových odberných miest sa bude nachádzať na dostihovej dráhe, najviac interiérových v Ekonomickej univerzite. Obyvatelia sa budú môcť prísť otestovať aj autom k obchodnému centru Danubia, kde budú zriadené 4 odberné miesta. Zoznam všetkých odberných miest nájdu obyvatelia na webovej stránke a sociálnych sieťach mestskej časti a takisto na vchodových dverách svojich bytových domov.

V minulom týždni vyhlásila Petržalka výzvu pre obyvateľov, aby sa dobrovoľne zapojili do testovania ako administratívna posila. Záujem o pomoc prejavilo viac ako 700 ľudí. „Nesmierne si vážim záujem obyvateľov o pomoc pri testovaní. Ukázali sme, že v ťažkých časoch vieme držať spolu. Držím nám všetkým palce, aby testovanie dobre dopadlo,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka. Mestská časť tak bude schopná pokryť všetkých vybraných 96 odberných miest administratívnymi pracovníkmi. Tí budú pomáhať pri zapisovaní osobných údajov testovaných osôb. Ostatní nahlásení dobrovoľníci budú nápomocní pri rozvoze jedla, ochranných pomôcok a dezinfekčných prostriedkov či pri rozkladaní stanov. Každý administratívny pracovník bude odmenený sumou 100 eur/brutto za jeden odpracovaný deň. Dobrovoľníci nebudú finančne odmenení. Problémom je však nedostatok zdravotníkov, preto plánuje MČ vydať výzvu pre prihlásených dobrovoľníkov, aby pomohli pri odbere vzoriek v prípade, že spĺňajú podmienky stanovené Ministerstvom zdravotníctva SR.

Samotný odber bude zdravotnícky personál realizovať v interiéri, exteriér bude slúžiť na administratívne úkony, čakanie obyvateľov pred odberom a na výsledky testovania po odbere. Na základe usmernenia Ministerstva obrany SR odporúčame obyvateľom, aby prichádzali na testovanie podľa abecedného poradia svojich priezvisk, a to nasledovne:

priezviská začínajúce na A, B, C, D v čase od 07.00 – 09.30 h,
priezviská začínajúce na E, F, G, H v čase od 09.30 – 12.00 h,
priezviská začínajúce na CH, I ,J ,K v čase od 13.00 – 15.00 h,
priezviská začínajúce na L, M, N, O v čase od 15.00 – 17.00 h,
priezviská začínajúce na P, R, S v čase od 17.00 – 19.30 h,
priezviská začínajúce na T, U, V, X, Y, Z v čase od 19.30 – 21.30 h.Autor: Petrzalcan | 29.10.2020 | zobrazené: 1408 x |


Podobné články

• Ako zvýšiť zlepšiť svoju imunitu (27.08.2021)
• V očkovacích centrách Bratislavského kraja očkujú v maximálnej miere (10.05.2021)
• Očkovanie proti kliešťom (06.05.2021)
• Kde sa dá otestovať? (05.04.2021)
• Opatrenia pre zhoršenie epidemiologickej situácie (12.10.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(71)

Skôr nie
(36)

Určite nie
(49)

Len čiastočne
(38)


spolu 194 hlasov
/