Dnes je: sobota 04.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Keď v júli mravce svoje mraveniská väčšie stavajú, to znamená včasnú zimu.

Jakub Mareš odišiel zo Slovana

V posledných rokoch už viac ako často vidíme, že zo slovenskej ligy odchádzajú tí najlepší futbalisti. Inak tomu nebolo ani v Slovane, z ktorého s istou dávkou sklamania odchádza vicemajster sveta hráčov do 20 rokov z roku 2007, Jakub Mareš, ktorého meno predtým figurovalo v Ružomberku. Tam sa mu podarilo súperom uštedriť štrnásť gólov a vybojovať tak pohárovú Európu i dvojzápas s Evertonom.       

                                  

16 gólov a štyri asistencie počas 25 zápasov

Práve Mareš bol na konci minulého roka najúspešnejším hráčom Slovana. Bol považovaný za hráča, ktorý dáva do každého zápasu maximum a dychtí po víťazstve tak veľmi, ako sa len dá. Bol tvrdý dokonca i k spoluhráčom, keď sa mu ich výkony nezdali postačujúce a otvorene hovoril i o nedostatkoch v mužstve. Počas 25 zápasov dal šestnásť gólov a pri štyroch asistoval. Výsledky superligy jeho kvality len podčiarkovali. Preto je až neuveriteľným faktom to, že český útočník sa už belasých na novom štadióne na Tehelnom poli nedočká. Došlo totiž k zmene, ktorá je označovaná za logický dôsledok všetkého, čo sa v ŠK Slovan Bratislava deje.

 

Nedocenený útočník

Mareš uviedol, že sa nedokázal zmieriť so situáciou v bratislavskom klube, a preto za najlepšie riešenie zvolil svoj odchod. Podľa jeho slov to bol odchod do lepšieho. On sám je vraj stará škola a je veľmi zásadový. Preto sa netreba čudovať jeho sklamaniu, ktorému čelil po rozhodnutí vedenia Slovana, že počas zimnej prestávky sa posunul až na štvrtého tímového útočníka. A to napriek tomu, že jeho výsledky boli bravúrne. 31-ročný Čech sa s klubom zrejme nelúči v najlepšom a dokonca sa nechcel vyjadriť ani k vzťahom v tíme. Ak by mal údajne zvoliť svoj obľúbený tím, bol by ním Ružomberok, kde podľa vlastných slov prežil svoj najkrajší futbalový rok. A ako bonus žil v krásnej oblasti Tatier a Liptova.

 

V Ružomberku prežil najkrajšie obdobie kariéry

V Ružomberku bol jeho tím jedna veľká rodina. Bolo tam vraj veľa mladých a ambicióznych hráčov, s ktorými sa tešil na každý tréning či spoločné aktivity mimo futbalu. A aj keď bolo rozhodnutie odísť z Ružomberka ťažké, jeho ašpirácie ho prinútili pokúsiť sa byť členom nového Slovana. Jeho odpoveď na otázku, čo sa mu na slovenskom futbale nepáči, bola jednoznačná. Správanie sa ľudí u belasých, nedostatok diváckej podpory a umelá tráva na trenčianskom a žilinskom štadióne.

 

Nový domov našiel v Poľsku

Jeho novým domovom je od februára poľský klub Zaglebie Lubin, kde v siedmich stretnutiach skóroval trikrát. Dva góly sa mu podarilo streliť počas zápasu s Legiou Varšava, no napriek tomu z trávnika jeho tím odchádzal ako porazený. Podotýka však, že sa mu páčil počet fanúšikov, s ktorými mohol góly oslavovať, pretože tých bolo až 10 000. V Lubine si momentálne zariaďuje bývanie a netrpezlivo čaká, kým za ním pricestuje aj jeho manželka s čerstvo narodeným synčekom Kubkom. 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 03.04.2018 | zobrazené: 1016 x |


Podobné články

• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)
• Rodičia ostali na letisku, na majstrovstvá Európy ich nevpustili (16.10.2019)
• Škola korčuľovania v Petržalke (16.09.2019)
• Juventa ponúka šport i tanec pre šikovné deti (05.09.2019)
• Nedeľa s petržalským futbalom (20.07.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
/