Dnes je: pondelok 16.12.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Sv. Albína - klobásy do komína.

Ide o umelé a účelové prehlasovanie bydliska?

Mestská  časť Bratislava- Petržalka vyzýva občanov na prihlásenie sa k tzv.administratívnemu trvalému pobytu. Zdá sa vám to správne?

O čo vlastne ide, pýtajú sa mnohí. Obávajú sa totiž, že ide len o taktiku zo strany  mestskej časti, ktorá chce získať podielové dane od ďalších občanov  a o trvalý pobyt budú žiadať ľudia len kvôli parkovaniu. Na internete sa dokonca rozpútala diskusia, že sa na trvalý pobyt v jednotlivých mestských častiach sa prihlási tak veľa ľudí, že nebude možné  niekoľko rokov vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest. Už dnes obyvatelia s trvalým bydliskom majú problém parkovať. 

Mestská časť Bratislava- Petržalka hovorí, že chce umožniť mať trvalý pobyt aj ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť, alebo sú v podnájme a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu. 

Sama Petržalka uvádza, že dôvodom je petržalský parkovací systém, do ktorého sa môžu zaregistrovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke. Dnes je možné získať trvalý pobyt ak vlastníkom nehnuteľnosti v Petržalke, alebo ste nájomník a  nájomca vám udelí súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, a najnovšia možnosť je požiadať o tzv. administratívny trvalý pobyt. 

V prípade tzv. administratívneho trvalého pobytu je podmienkou presmerovaná pošta na aktuálnu adresu a vyplnená žiadosť o prihlásenie na tzv. administratívny trvalý pobyt.

Vo všetkých troch prípadoch musí ísť o občanov Slovenskej republiky. Rovnako tak platí, že po zmene trvalého pobytu je nutné si do 30 dní zmeniť všetky doklady, v ktorých je uvedený (občiansky preukaz a technický preukaz k vozidlu) a nahlásiť jeho zmenu do všetkých ostatných inštitúcií. Sociálna poisťovňa a Všeobecná zdravotná poisťovňa sú prepojené s matrikou MČ Petržalka, takže sa zmena vykoná automaticky.

Ďalšou novinkou je, že registrovať sa do petržalského parkovacieho systému je okrem miestneho úradu od dnes možné aj v Auparku, oproti predajni Baťa na prvom poschodí, každý deň od 14:00-20:00. Prihlásenie trvalého pobytu je však možné iba na Ohlasovni pobytu v Technopole.

Tak čo Petržalčania, ste s takým systémom „umelého trvalého bydliska“ spokojní?Autor: Petrzalcan | 18.10.2019 | zobrazené: 626 x |


Podobné články

• Poslanci schválili rozpočet, ale protestu prokurátora nevyhoveli (10.12.2019)
• Schvália poslanci Petržalky návrh na zvýšenie dane z nehnuteľnosti? (09.12.2019)
• Vallo robí zmeny v ďalších spoločnostiach mesta, plánuje aj v kultúre (03.12.2019)
• Prokuratúra nesúhlasím v Petržalskou samosprávou (26.11.2019)
• Začínajú kontroly parkovania v Petržalke (12.11.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Súhlasíte so zvýšením dane z nehnuteľnosti v Bratislave?

áno, je to potrebné, daň bola nízka
(0)

nie, ide o dramatický krok vedenia mesta
(1)

neviem, nezaujímam sa o to
(1)


spolu 2 hlasov
/