Dnes je: pondelok 06.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Začiatkom apríla opiľuj suché konáre, budú dobré lekváre.

Ide o umelé a účelové prehlasovanie bydliska?

Mestská  časť Bratislava- Petržalka vyzýva občanov na prihlásenie sa k tzv.administratívnemu trvalému pobytu. Zdá sa vám to správne?

O čo vlastne ide, pýtajú sa mnohí. Obávajú sa totiž, že ide len o taktiku zo strany  mestskej časti, ktorá chce získať podielové dane od ďalších občanov  a o trvalý pobyt budú žiadať ľudia len kvôli parkovaniu. Na internete sa dokonca rozpútala diskusia, že sa na trvalý pobyt v jednotlivých mestských častiach sa prihlási tak veľa ľudí, že nebude možné  niekoľko rokov vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest. Už dnes obyvatelia s trvalým bydliskom majú problém parkovať. 

Mestská časť Bratislava- Petržalka hovorí, že chce umožniť mať trvalý pobyt aj ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť, alebo sú v podnájme a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu. 

Sama Petržalka uvádza, že dôvodom je petržalský parkovací systém, do ktorého sa môžu zaregistrovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke. Dnes je možné získať trvalý pobyt ak vlastníkom nehnuteľnosti v Petržalke, alebo ste nájomník a  nájomca vám udelí súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, a najnovšia možnosť je požiadať o tzv. administratívny trvalý pobyt. 

V prípade tzv. administratívneho trvalého pobytu je podmienkou presmerovaná pošta na aktuálnu adresu a vyplnená žiadosť o prihlásenie na tzv. administratívny trvalý pobyt.

Vo všetkých troch prípadoch musí ísť o občanov Slovenskej republiky. Rovnako tak platí, že po zmene trvalého pobytu je nutné si do 30 dní zmeniť všetky doklady, v ktorých je uvedený (občiansky preukaz a technický preukaz k vozidlu) a nahlásiť jeho zmenu do všetkých ostatných inštitúcií. Sociálna poisťovňa a Všeobecná zdravotná poisťovňa sú prepojené s matrikou MČ Petržalka, takže sa zmena vykoná automaticky.

Ďalšou novinkou je, že registrovať sa do petržalského parkovacieho systému je okrem miestneho úradu od dnes možné aj v Auparku, oproti predajni Baťa na prvom poschodí, každý deň od 14:00-20:00. Prihlásenie trvalého pobytu je však možné iba na Ohlasovni pobytu v Technopole.

Tak čo Petržalčania, ste s takým systémom „umelého trvalého bydliska“ spokojní?Autor: Petrzalcan | 18.10.2019 | zobrazené: 837 x |


Podobné články

• Obedy pre ľudí bez domova (05.04.2020)
• Pomoc seniorom (19.03.2020)
• Pomáhajme si (14.03.2020)
• Opatrenia v súvislosti s koronavírusom (29.02.2020)
• Úkolovanie mestských policajtov? (25.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(22)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(10)

Nie, nedodržiavam
(14)


spolu 46 hlasov
/