Dnes je: utorok 18.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Januárové dažde, siatinám nešťastie.

Hrozí FC Petržalke 1898 zánik?

Klub s viac ako stodesaťročnou bohatou históriou, najstarší slovenský futbalový klub.

 

Zažil slávu, veľké úspechy i pády, pokusy o likvidáciu i znovuzrodenia. Od roku 1993 do 2009 ako FC Artmedia Petržalka.

 

 

Medzi jeho úspechy treba rátať dva majstrovského tituly v sezóne z rokov 2005 a 2008 a tri víťazstvá (1988,2004 a 2008) v Slovenskom pohári.

 

 

V roku 2005 sa klub v tom čase hrajúci pod názvom FC Artmedia Bratislava po zápasoch s KajratomAlmaty, CelticomGlasgowPartizanomBelehrad prebojoval do hlavnej fázy ChampionsLeague. Tu obsadil v konkurencii s milánskymInterom, FCPortom a GlasgowomRangers tretiu priečku so ziskom šiestich bodov, čo znamenalo postup do šesnásťfinále Pohára  UEFA. Súperom Artmedie bol bulharský veľkoklub LevskiSofia. Po prehrách 0:1 doma a  v Sofii bol petržalský klub z ďalších bojov vyradený.

 

 

V sezóne 2008/09 majiteľ klubu IvanKmotrík za nevyjasnených okolností klub opustil a prestúpil do konkurenčného SlovanaBratislava. I tu sa opäť ukázalo, že nie je všetko zlato čo sa blyští a že bohatý sponzor neznamená vždy budúcnosť, lebo jeho vnútorné pohnútky môžu byť všelijaké.

 

 

Klub prišiel o svoj štadión pri Sade Janka Kráľa, ktorý nechal majiteľ schátrať a následne zbúrať. Nikto to nepochopil, ani hráči, ani fanúšikovia. Klub potom hral v Prievoze až sa dostal do areálu bývalej ZŠ Sklodowska v Ovsišti, kde hrá i dnes.

 

Klub žije najmä vďaka svojim fanúšikom. Nadšencom a tým, ktorým nikdy nešlo o peniaze, ale o skutočný futbal. O radosť z hry, o prípravu mladých talentov i detí, ktoré síce talent nezdedili, ale mali túžbu hrať hru, ktorá ich baví a prináša im potešenie. Tak ako fanúšikom na štadióne.

 

„Aj keď neprežívame práve najšťastnejšie obdobie, žijeme a žiť budeme. Aj vďaka naším fanúšikom s čierno-bielymi srdcami, ktoré bijú pre tento klub. Klub nezaniká a bude naďalej bojovať !“, hovoria na svojej stránke FC Petržalka 1898.

 

V toto období prežíva klub naozaj ťažké časy. Nepomohli ani opakované dotácie z mestskej časti, peniaze z mesta na vybudovanie štadióna, ani sponzori.

 

Klub jednoducho kráčal ku konkurzu pomaly a isto.

 

Konkurz bol vyhlásený na základe platobnej neschopnosti a.s. pre staré dlžoby za ,ktoré sú zodpovední predchádzajúci predsedovia a členovia predstavenstva. Ľudí, ktorí videli vo futbale len príležitosť obohatiť sa, alebo zviditeľniť sa. Inak by nemohlo dôjsť k dnešnej situácii.

 

Čo bude teda s futbalom a predovšetkým mládežníckym futbalom?

 

Družstvá budú hrať 2. dorasteneckú súťaž a žiacke družstvá ,ktoré hrali najvyššiu súťaž sú momentálne v štádiu riešenia.

 

Štadión v Petržalskom Ovsišti je stále vo fáze budovania a keďže nepatrí FC Petržalka 1898, nebude ani predmetom konkurzu.

 

Budúcnosť mužského družstva je zatiaľ neistá. Stále však  žije šanca, že bude hrať 3.ligu.

 Autor: Petrzalcan | 21.06.2014 | zobrazené: 3289 x |


Podobné články

• Športovisko na Hrobákovej (17.10.2021)
• Nová bežecká dráha (21.08.2021)
• PumpPark otvorený (29.07.2021)
• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)
• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(20)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(16)

O 50% lepší
(19)


spolu 66 hlasov
/