Dnes je: pondelok 04.07.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Deň športových novinárov

Hľadá sa riaditeľ Múzea mesta

Hlavné mesto hľadá nového riaditeľa alebo riaditeľku pre Múzeum mesta Bratislavy – najstaršie múzeum s nepretržitou prevádzkou na Slovensku. Záujemcovia a záujemkyne sa môžu prihlásiť do 14.2.2022.

 

Múzeum mesta Bratislavy je zbierkotvornou, vedeckovýskumnou a kultúrno-vzdelávacou organizáciou v oblasti múzejných činností pre územie hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Jeho poslaním je na základe prieskumu a vedeckého výskumu nadobúdať,  odborne spracovať vedecky zhodnocovať, využívať a verejnosti sprístupňovať múzejnú zbierku hmotných dokladov a vytvárať vedomostný systém o histórii hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy.

 

Múzeum tvorí sieť jedenástich stálych expozícii - tematických múzeí, ktoré sú situované  predovšetkým v historickom centre starého mesta, mimo neho sa nachádza Národná kultúrna pamiatka Hrad Devín a múzeum Antická Gerulata v Rusovciach, zapísané v roku 2021 do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

 

Medzi najväčšie výzvy organizácie patrí zefektívnenie riadenia Múzea mesta Bratislavy, posilnenie manažérskych kapacít, vytvorenie a napĺňanie programovej vízie prostredníctvom zbierkotvorných, výstavných, publikačných, programových, výskumných a ďalších aktivít, ako aj vysporiadanie sa s ekonomickými dopadmi pandémie a nevyhovujúcim stavom spravovaných objektov, vrátane zbierkového fondu. Tiež konkrétne výzvy v podobe zásadných projektov múzea, ktoré sa v roku 2022 dostali do realizačnej fázy, ako aj iniciovanie a podpora rozvojových a inovačných projektov.

 

Od roku 2019 Hlavné mesto SR Bratislava realizovalo výberové konania na riaditeľov a riaditeľky všetkých mestských inštitúcií, vrátane kultúrnych príspevkových organizácií. V roku 2020 sa uskutočnilo výberové konanie na riadiacu pozíciu aj v Múzeu mesta Bratislavy. Dovtedajší riaditeľ Múzea mesta Bratislavy, PhDr. Peter Hyross pozíciu obhájil a pokračoval vo vedení inštitúcie do marca 2021, kedy požiadal o uvoľnenie z funkcie. Od apríla 2021 je vedením múzea poverená Mgr. Zuzana Palicová.

 

Podrobné informácie o výberovom konaní vrátane požiadaviek na uchádzačov/ky je možné nájsť TU:

https://bratislava.blob.core.windows.net/media/Default/Dokumenty/VK_MMB_14_2_2022.pdf

 

zdroj: mesto BratislavaAutor: Petrzalcan | 29.01.2022 | zobrazené: 531 x |


Podobné články

• Nominujte strom roka (24.04.2022)
• Petržalská holubica svieti modrožlto (18.04.2022)
• Ako sa zmení neslávne známa budova v Sade Janka Kráľa ? (14.02.2022)
• Parkovani pred nemocnicou na Antolskej a čo bude ďalej? (12.02.2022)
• Prečo sa zbierajú vianočné stromčeky? (10.01.2022)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(152)

Skôr nie
(75)

Určite nie
(117)

O 50% lepší
(116)


spolu 460 hlasov
/