Dnes je: pondelok 25.05.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
25.máj je Medzinárodný deň nezvestných detí

Haanova je opäť školou

V Petržalke je o jednu školskú budovu viac. Vytvoril sa nový, či skôr staronový priestor pre účely školstva, čo je vždy dobrá správa. Budova na Haanovej, kde predtým sídlilo Gymnázium Haanova je opäť k dispozícii študentom.

 

 

 

Dnes ráno slávnostne otvorilo svoje brány Gymnázium C.S.Lewisa v bývalej budove gymnázia na Haanovej ulici. Gymnázium sídlilo doteraz na Beňadickej ulici, spoločne s Cirkevnou základnou školou Narnia.

 

 

Po veľmi náročných mesiacoch príprav, stavebných prác a opráv dnes mohli študenti zasadnúť do svojich lavíc na novom mieste. Nápad presunúť školu na toto miesto vznikol pred asi 4 rokmi na brigáde v areáli Beňadickej. Vtedy riaditeľ školy Dušan Jaura debatoval s dnešnou viceprimátorkou Ivetou Plšekovou o možnostiach rozšírenia sa školy a tá vyslovila názor, že škola na Haanovej by bola asi vhodná. Potom vedenie gymnázia hľadalo a preverovalo viacero možností, no nakoniec Haanova sa zdala ako najlepšie miesto.

 

Pripomeňme, že škola bola prázdna už viac ako 5 rokov. Uchádzala sa o ňu Evanjelická cirkev augsburského vyznania, ale nakoniec po verejnej súťaži ju získalo Gymnázium C.S.Lewisa. Evanjelioci sa nevedeli dohodnúť na zámene budov a pozemkov s Bratislavským samosprávnym krajom. A tak po rokoch chátrania bola vypísaná súťaž na prenájom. V marci tohto roka bola podpísaná zmluzva medzi Gmynáziom C.S.Lewisa a Bsk. Nasleodvali rýchle architektonické a stavebné práce, aby s atwermín september 2015 stihol.

 

 

Podľa vyjadrení kompetentných nie je škola ešte úplne vynovená, veľké úpravy potrebuje školský dvor, bočné schodisko, výzvou sú aj fasády postriekané grafity, ale to už bude naozaj vec, ktorú budú zvládať popri výučbe.

 

 

Dnes ráno na slávnostnom otvorení školského roka  zazneli slová vďaky všetkým, ktorí sa pričinili o vytvorenie nových priestorov pre gymnázium, najmä architektovi, stavebníkom, ale aj managmentu a pracovníkom školy.

 Autor: Petrzalcan | 07.09.2015 | zobrazené: 1107 x |


Podobné články

• Od pondelka budú stredné školy zatvorené (08.03.2020)
• Poznáte mladé talenty? (05.03.2020)
• Prijímanie detí do petržalských škôlok (17.02.2020)
• 40 rokov Základnej školy Lachova (14.12.2019)
• Škôlky počas Vianoc (08.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(111)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(42)

Nie, nedodržiavam
(41)


spolu 194 hlasov
/