Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
FC Petržalka 1898-ŠKF Sereď 2:1(1:1)
Dnes je: piatok 19.04.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Utorok daždivý, denné maximum 9 stupňov

Počasie tak akurát a návšteva vyše 600 divákov. To bola dnešná nedeľná kulisa duelu domácej Petržalky s mužstvom ŠKF Sereď.

Obaja súperi si vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Hostia hrali dobre kombinačne boli dobre technicky vybavení, no zbytočne agresívni. Aj preto dostal v 75. minúte dovtedy najlepší hráč hostí Ladislav Tomaček červenú kartu.

V 5. minúte vystrelil domáci obranca Cingel vedľa Šálkovej bránky.

V 7. minúte po faule na Gligiča zahrával priamy kop Ján Nemček avšak jeho pokus zblokovala obrana Serede.

O minútu to skúšal na opačnej strane z priameho kopu Tomaček jeho priamy kop usmernil kapitán Vaško hlavou nad Kaňukovu bránku.

V 25. minúte dostala Petržalka prvý gól v sezóne. Z rohového kopu sa presadil hlavou Richard Hulák a otvoril skóre zápasu. O  minútu však bolo vyrovnané, gól strelil  Ján Nemček. Nasledovali ďalšie strely na oboch stranách bez gólového výsledku.

V druhom polčase najprv vystrelil Gligič mimo Šálkovej brány a neskôr ten istý hráč zahrával priamy kop, ale ani ten neohrozil bránku hostí.

Potom prišli 3 veľké šance hostí, no  Miro Kasaj minul petržalskú bránu a Tomačekov lob Kaňuk krásne chytil.

Čerstvo striedajúci Kolony poslal loptu smerom k súperovej bránke, ale jeho strela šla mimo. Tak ako Gligičov pokus zhruba v 66.minúte.

V 69. minúte trafil striedajúci Sereďan Scherhaufer hlavou brvno Kaňukovej brány.

Petržalku rozjasal až v 74. minúte Vladimír Gligič, ktorý z penalty dal gól.

Po ňom to ešte vyskúšal kapitán domáceho tímu Klenovský avšak jeho strela šla mimo brány Serede. V 80. minúte sa ešte jedným dobrým zákrokom prezentoval domáci brankár Kaňuk. Petržalka dnes ukázala svoju silu, bola dobrým súperom  jednému z adeptov na postup do druhej ligy najmä vďaka kvalitnej hre obrany na čele s Oforim, ktorý podal heroický výkon. Dnes mal svoj debut nový útočník Milan Vukovič v petržalskom drese spolu s  Lukášom Štrbom.

Petržalka ukázala bojovný a kolektívny výkon. Bude to stačiť na konečný cieľ, dostať sa do druhej ligy? Uvidíme. V každom prípade petržalskí diváci boli vďační za predvedenú hru a držia palce v ďalšom zápase v Púchove.

Zdroj: FC Petržalka 1898, FB stránka

Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 11.08.2013 | zobrazené: 4074 x |