Dnes je: štvrtok 02.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Deň športových novinárov

Familypark uchváti malých aj veľkých

V krásnom prostredí neďaleko Neusiedlerského jazera leží najväčší rodinný zábavný park v Rakúsku Familypak Neusiedlersee. Ak ste už boli na nákupoch v Parndorfe, tak je to presne tým smerom, len ešte ďalej. Hodinu cesty od Bratislavy.

 

Hneď jedna rada na úvod. Vyberte sa sem na celý deň, lebo atrakcií je tu toľko, že v pokojnom tempe potrebujete aspoň 5 hodín. A keď sa deťom niečo zapáči a chcú si dráhu zopakovať, tak aj viac.

Na rozsiahlej ploche tu na veľkých aj malých návštevníkov čaká veľa zábavy. Všetky hlavné atrakcie sú v cene vstupenky, na zopár menších ako ich poznáme z našich nákupných centier (typicky malý vláčik, autíčko)  budete potrebovať žetóny ktoré predávajú pri pokladni.
Po vstupe do parku sú v prvej časti najstaršie atrakcie, mechanicky poháňané dráhy a zábavky, pri ktorých deti i dospelí musia využiť svoju silu. Neskôr natrafíte na  dráhy pre menšie deti ako napríklad  prasiatkovú dráhu v prostredí farmy. Všetkým sa isto zapáči jazda na traktoroch pre celú rodinu. Vláčik rozprávkovým svetom, prechádzka lesom plnom rozprávkových bytostí a domčekov. Uhádnete, o akú rozprávku ide?

 

Niektoré z domčekov sú zautomatizované a postavičky hrajú, spievajú, rozprávajú príbeh....

Veľkej obľube sa teší aj niekoľko šmykľaviek kde sa môžete v člnoch preháňať vo vodnej dráhe, Pegasovská horská dráha, kyvadlová loď, alebo  rímske koleso, z ktorého uvidíte veľkú časť jazera.  Nechýba strašidelná jaskyňa s drakom, ktorý rozpráva a strieka vodu. Nájdete tu aj hojdačky, veľké pieskovisko s množstvom preliezok a šmykľaviek. Celý park je na každom kroku vyzdobený rozprávkovými postavičkami.

 

V areáli na nachádza aj vodný svet, tak si nezabudnite vziať plavky. Ratolesti sa môžu do sýtosti vyblázniť v striekajúcej a tečúcej vode. V letnom dni určite vítané osvieženie. Obavy mať nemusíte, vody je tak maximálne po členky. Náhradné oblečenie potrebujete hlavne pri záverečnom pirátskom mestečku, kde sa deti „ostreľujú“ vodnými delami. Tejto zábavke podľahnú nielen deti, dospelí sa tu bláznia rovnako.

Súčasťou parku je aj ZOO so zvieratkami, ktoré sa nechajú pohladkať a nakŕmiť pripravenými dobrotami.

 

Pre všetkých návštevníkov sú k dispozícii toalety, reštaurácie, občerstvenia, malé kaviarničky i zmrzlina podávaná priamo medveďmi.

Najnovšou atrakciou je Potkania dráha. Ide o netypickú horskú dráhu, ale iste sa vám bude páčiť.

 

Najlepšie je park navštíviť počas pracovných dní, lebo sa vyhnete dlhším čakacím dobám na atrakcie.

Park je však otvorený denne od 9.00 do 18.00 hod. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Rodiny majú zľavy v piatok, dôchodcovia v utorky a návštevníci nevidiaci a na vozíčku majú vstup zdarma, zľavu majú aj ich sprievodcovia. Vstup zdarma má narodeninový oslávenec od 3-14 rokov.

 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 10.07.2013 | zobrazené: 4530 x |


Podobné články

• Pláž nemá povolenie (28.06.2020)
• Upratovanie brehov Dunaja (24.06.2020)
• Labute i Magio pláž (10.06.2020)
• Deň detí v Petržalke (31.05.2020)
• Pomoc rodičom školopovinných detí v Petržalke (11.05.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
/