Dnes je: štvrtok 02.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň detskej knihy

Ešte ste neboli pri Neusiedlerskom jazere?

Je leto, čas výletov, dovoleniek a spoznávania. Prinášame vám tipy na výlety v okolí Bratislavy. Dnes v rakúskom Burgenlande, kraji susediacom so Slovenskom.

 

S viac ako 2000 slnečnými hodinami ročne patrí región okolo stepného jazera k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v Rakúsku. Či už šport, kultúra, príroda, víno alebo kulinárstvo – vo Svetovom dedičstve UNESCO Neziderské jazero nájdu všetci tie správne prílohy pre perfektnú dovolenku.

Jazero je popri Balartone jediné stepné jazero v Európe. Zasahuje aj do Maďarska.

Samotná rakúska časť je súčasne najväčším jazerom v Rakúsku.  Vyznačuje sa tým, že je obklopené pásmom trstiny, veľmi malou hĺbkou, miernym a veterným podnebím.

 

So svojou jedinečnou flórou a faunou ponúka medzinárodný národný park v rovnakej miere zriedkavým druhom rastlín a vtáctva, ako aj bielym somárom, stepnému dobytku a prasiatkam mangalica príslušnú ochranu, prirodzené prostredie a životný priestor. Ako pozoruhodné alternatívy sa ponúkajú pohorie Leitha so svojím národným parkom, alebo prirodzené životné prostredie lužnách lúk Leitha.

 

 

Kultúru tu nájdete všade. Či opereta, opera, klasické koncerty alebo rockové festivaly – región v okolí jazera ponúka tie najkrajšie hudobné zážitky pre všetkých. Galérie, múzeá a výstavy mnohých umelcov dopĺňajú kultúrnu ponuku v okolí jazera.

 

 

Najmä športoví nadšenci si prídu pri Neziderskom jazere na svoje. Cyklistika, jachting, surfovanie, kite-surfing, turistika alebo golf – nuda je tu cudzím slovom a o zmenu je tu vždy postarané.

 

  

Na svoje si prídu aj chuťové poháriky, oblasť je známa svojou vynikajúcou kuchňou a lahôdkami. Vo vinárskej oblasti Neziderské jazero vytvára panónske podnebie, ako aj pôda tie najlepšie predpoklady na pestovanie viniča. Početné národné a medzinárodné vyznamenania sú dôkazom vynikajúcej kvality miestnych  vín.

 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 06.07.2013 | zobrazené: 2574 x |


Podobné články

• Vychádzky sú vhodné (22.03.2020)
• Bratislava predĺžila termín na podávanie žiadosti o grant (16.03.2020)
• Trojkráľový sprievod v Bratislave (05.01.2020)
• V ZOO aj koncom roka pribudli mláďatká (27.12.2019)
• Zaži Noc lampášov! (13.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(7)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(5)

Nie, nedodržiavam
(6)


spolu 18 hlasov
/