Dnes je: pondelok 17.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Žiaci základných a stredných škôl majú v Bratislavskom kraji jarné prázdniny

Dunajský majster umenia 2013

Dunaj je európskou veľriekou. Od roku 2004 oslavujú obyvatelia takmer celej Európy 29. jún ako medzinárodný Deň Dunaja. Súčasťou každoročných osláv je aj umelecká súťaž – Dunajský majster umenia, ktorá je určená pre deti zo všetkých podunajských krajín.

 

Súťaž je určená pre žiakov základných škôl od 6 do 16 rokov z krajín nachádzajúcich sa v povodí rieky Dunaj. Skupiny tvoriace 1 dielo by mali mať 2-10 členov.

 

Cieľom účastníkov je vytvoriť environmentálne umelecké dielo inšpirované Dunajom, jeho prírodou, vzťahom človeka k tejto prekrásnej rieke a jeho sile. Žiaci na tvorbu diela využijú výhradne prírodný materiál, ktorý nájdu pri rieke a v jej okolí, pričom priestorové dielo by malo byť kompozične umiestnené priamo na brehu rieky. Môže to byť socha, obraz, mozaika alebo koláž vyrobená z prírodných materiálov ako naplavené drevo, kamienky, trstina, mušle, ulity, blato a podobne. Deti by sa pri práci mali zamyslieť nad tým, čo pre nich znamená rieka Dunaj a ilustrovať to prostredníctvom svojich trojrozmerných výtvorov.

 

Pozor, do súťaže nebudú zaradené: kresby a maľby na papieri, stenách, chodníkoch, piesku alebo akomkoľvek inom povrchu!

 

Úlohou kolektívu je zorganizovať do polovice júna 2013 výlet k Dunaju alebo jeho prítoku a vytvoriť a odfotografovať umelecké dielo inšpirované okolitým prostredím. Následne  je potrebné farebnú fotografiu zaslať na adresu BROZ, buď klasickou poštou alebo e-mailom (broz@broz.sk). Minimálna veľkosť fotografie je 1MB v JPEG formáte. Vytlačené fotografie musia byť veľkosti minimálne 25 x 20 cm na štandardnom lesklom alebo matnom povrchu.

 

Posledný možný dátum prihlásenia je 15.jún 2013.

Súťaž vyhlasuje Globálne vodné partnerstvo pre strednú a východnú Európu (GWP CEE) a Medzinárodná komisia pre ochranu rieky Dunaj (ICPDR). 
Organizátorom súťaže na Slovensku je Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ), ktoré sa stará o ochranu prírody nie len v okolí Dunaja.

 

Cieľom súťaže je vytvoriť originálne umelecké dielo výhradne z prírodných materiálov na tému Dunaj.

 

Okrem pekných a hodnotných cien budú víťazi odmenení titulom „Dunajský majster umenia roku 2013“.  Víťazi slovenského kola získajú pekné vecné ceny ako plavbu loďou po Dunaji, knihy o prírode, DVD, ekologické hračky, tričká, hrnčeky a mnohé iné s tematikou ochrany prírody. Ceny, ktoré môžu žiaci získať v medzinárodnom kole sú napr. laboratórne sady pre svoju školu, podvodné kamery a mnohé iné.

 

 

 Autor: Petrzalcan | 27.05.2013 | zobrazené: 1325 x |


Podobné články

• Trojkráľový sprievod v Bratislave (05.01.2020)
• V ZOO aj koncom roka pribudli mláďatká (27.12.2019)
• Zaži Noc lampášov! (13.12.2019)
• Vianočné trhy sa menia na Vianočný trh (21.11.2019)
• Medvede potrebujú nový výbeh, prispieť môže každý (06.10.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(36)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(33)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(19)


spolu 88 hlasov
/