Dnes je: sobota 01.10.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň vegetariánov

Deviatakom pomôžu pri výbere strednej školy

Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione sa začne už budúci piatok, 24. januára 2014. Deviataci a ich rodičia sa od 9.00 do 18.00 hod môžu zoznámiť s ponukou 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 

 „Naším prvoradým cieľom je, aby absolventi škôl našli dobré uplatnenie. Blíži sa termín podávania prihlášok na stredné školy, preto sme sa opäť rozhodli pomôcť našim deviatakom pri výbere tej, ktorá bude pre nich tá správna. Oba predošlé ročníky župných škôl v Avione mali úspech a verím, že to nebude iné ani tento raz, povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Jednotlivé školy vo svojich stánkoch podajú informácie rodičom i žiakom, ktorí sa ešte nerozhodli, na ktorú školu si chcú dať prihlášku. 

 

Pod Bsk patria nielen gymnáziá, ale aj odborné školy. Napríklad Stredná odborná škola chemická, Stredná odborná škola technická v Petržalke na Vranovskej ulici, Stredná odborná škola automobilová na ulici Jána Jonáša, Stredná odborná škola informačných technológií  na Hnilickej ulici, pre záujemcov o prácu v odbore hotelových služieb- Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, alebo SOŠ elektrotechnická, stredné odborné školy obchodné, ale aj zdravotnícke.

 

V Petržalke máme na Strečnianskej ulici jedinú Strednú zdravotnú školu pre celý kraj, kde sa študenti pripravujú na prácu ošetrovateľov, zdravotníckych asistentov, ale aj záchranárov. Stredná zdravotnícka škola na Záhradníckej vychováva viac technické profesie, ako laboratórnych technikov, očných optikov, zubných technikov, masérov  a pod.

 

Kraj má stále aj atraktívnu Strednú odbornú školy vinársku a ovocinársku v Kostolnej. Pod kraj patrí aj Stredná pedagogická a kultúrna akadémia, aj škola s veľmi dobrým renomé- Stredná odborná škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru na Dúbravskej ceste, Na Račianskej ulici Stredná odborná škola polygrafická, v Malinove stále fungujúca Stredná odborná škola záhradnícka. Kraj je zriaďovateľom niekoľkých obchodných akadémií, športového gymnázia, stavebnej strednej školy, dopravnej, strojárskej i elektrotechnických odborných škôl.

 

 

 

Výber je naozaj široký.

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 16.01.2014 | zobrazené: 2445 x |


Podobné články

• Ako Petržalka rieši nedostatok miest v škôlkach (13.04.2022)
• Nová škôlka na Turnianskej ulici pre 84 detí (20.12.2021)
• Škôlka v zóne Slnečnice (18.12.2021)
• Voľné miesta v školkach (16.09.2021)
• Aká je situácia s miestami v MŠ v Petržalke? (03.06.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány
Dovolenkový

ANKETA

Zúčastníte sa októbrových komunálnych volieb?

Áno, budem voliť tých čo sú teraz
(26)

Áno, budem voliť zmenu
(16)

Ešte nie som rozhodnutý
(16)

Nie, volieb sa nezúčastním
(15)


spolu 73 hlasov
/