Dnes je: nedeľa 26.01.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Sviatok Obrátenia Pavla, nazývaný aj dňom superpranostík.

Chcú odkúpiť prenajaté byty

Obyvatelia Medveďovej 21 majú záujme o odkúpenie bytov, ktoré majú v súčasnosti prenajaté od mestskej  časti. Podľa ich názoru boli roky diskriminovaní. Príde tak MČ Bratislava - Petržalka o 240 bytov? Neskončia niektoré v rukách bytových špekulantov?

 

O probléme mali rokovať poslanci už v septembri na miestnom zastupiteľstve, no doteraz sa k téme nedostali. Obyvatelia Medveďovej dúfajú, že sa k téme dostanú na poslednom, decembrovom zastupiteľstve.

 

Podľa obyvateľov predmetného domu je dom v zlom technickom stave a jedine noví vlastníci sú ochotní  a schopní tento dom opraviť a následne aj svoje byty. Títo noví vlastníci , ktorí sa z 245 nájomcov hlásia k prevodu v počte viac než 200, sú schopní bez ujmy  dom opraviť, tak ako všetky domy v Bratislave si vlastníci opravili. Podľa nájomníkov domu by mala MČ Bratislava- Petržalka  vítať túto možnosť a nie zadlžovať všetkých Petržalčanov s veľkým úverom na opravu domu.

 

Nájomníci tvrdia, že byty  mali byť  v roku 2005 podľa podaných žiadostí prevedené do vlastníctva. Bývali starostovia podľa nich robili takmer 16 ročné prieťahy. To je v právnom štáte neprípustné.

Faktom však je, že dom na Medveďovej je vedený ako Dom osobitného určenia a byty v ňom mali získavať ľudia so zdravotnými problémami a zhoršenou sociálnou situáciou. V podobnom štatúte funguje  aj dom na Poloreckého 2, ktorého zriaďovateľom je mesto Bratislava, no na rozdiel od Petržalky, mesto aktívne Dom tretieho veku na Poloreckého opravuje a modernizuje.

 

Ján Hrčka, starosta mestskej časti, sa s obyvateľmi predmetného domu na Medveďovej 2 stretol v júni 2019 a predstavil im dve alternatívy riešenia. Prvou možnosťou je, že si mestská časť zoberie úver 1,6 milióna € a zostane v majetku mestskej časti, ktorá bude byty naďalej prenajímať.  Alebo preveria počet nájomníkov, ktorí si chcú odkúpiť byty a keď ich bude dostatočné množstvo, mestská časť im ich odpredá. Mestská časť dostala podľa zástupcov bytov podpisy 200 nájomcov z 245 bytov, ktorí chcú prevod do vlastníctva. 

Mnohí poslanci si žiadajú k téme právne podklady. V každom prípade od septembra do decembra je dlhý čas a je zaujímavé, že pri množstve problémov a veľkosti mestskej časti, stačia vedeniu Petržalky len dve zastupiteľstvá na jeseň. Pritom v decembri sa bude schvaľovať aj rozpočet mestskej časti.Notice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 10.11.2019 | zobrazené: 343 x |


Podobné články

• Kaštieľ a sýpka v Čunove sa začnú rekonštruovať (21.01.2020)
• Navrhnite osobnosť Petržalky (20.01.2020)
• Rozbitá lávka a chýbajúce osvetlenie (19.01.2020)
• Zvláštna súťaž a čo je za tým? (18.01.2020)
• Pozrite si, kde chce mesto stavať byty v Petržalke (11.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(5)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(10)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(3)


spolu 18 hlasov
/