Dnes je: piatok 21.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň materinského jazyka

Chce priniesť spravodlivosť pre Bratislavčanov

V komunálnych voľbách na post primátorky Bratislavy kandiduje iba jedna žena, Petržalčanka. Je ňou dnešná viceprimátorka MUDr.Iveta Plšeková. Položili sme jej niekoľko otázok....

 

V uliciach nášho hlavného mesta sa objavili heslá a výzvy burcujúce na Spravodlivosť pre Bratislavčanov. Za touto výzvou stojíte Vy. Čoho presne sa týka?

Na Bratislave je roky páchaná nespravodlivosť, pred ktorou kompetentní zatvárajú oči. Naše hlavné mesto ročne prichádza o viac ako 16 000 000 eur z dôvodu nesprávneho sčítania obyvateľstva z roku 2011. Z výsledkov sčítania sa 10 rokov vypočítava výška príjmu mesta z podielových daní, ktorá je najdôležitejšou príjmovou položkou v rozpočte Bratislavy. Za 10 rokov tak Bratislava príde o viac než 160 000 000 eur, ktoré by mohli byť využité v jej prospech a v prospech Bratislavčanov. Preto som iniciovala založenie webovej stránky spravodlivostprebratislavcanov.sk, kde ľudia nájdu aj možnosť podpísať petíciu, na základe ktorej by sa týmto problémom mala začala urýchlene zaoberať vláda, ministerstvo financií, Štatistický úrad SR a Národná rada SR. Aby boli okamžite prijaté právne úpravy na odstránenie tejto nespravodlivosti, a teda aj dostatočného financovania Bratislavy, ako hlavného mesta SR.

 

To je dôvod, prečo ste sa rozhodli kandidovať?

Nedokážem sa pozerať na nespravodlivosť, kvôli ktorej prichádzame my, Bratislavčania, o milióny eur, na základe takej triviálnej hlúposti, ako je zlé sčítanie obyvateľstva.

Ja to zmením. Ako primátorka Bratislavy budem mať na to aj kompetencie. Chcem Bratislavčanom vrátiť spravodlivosť.

 

Kedže tieto peniaze chcete Bratislavčanom získať späť, zrejme už aj viete, na čo by sa využili?

Peniaze by mali slúžiť na rozvojové projekty Bratislavy. Za týchto 16 miliónov eur by sme mohli postaviť 30 veľkých zelených  detských ihrísk. Do tejto sumy sa vojde 42 sídliskových športovísk s basketbalovými košmi, s obľúbenými workoutovými zónami, volejbalovými ihriskami či lezeckými  a tenisovými stenami. Za 16 miliónov eur môžme mať aj  30 nových parkov a miest na oddych, nové bežecké trasy na sídliskách, či zóny pre mladých.

 

Ste úspešná lekárka. V Petržalke máte vlastnú ambulanciu. Napriek tomu kandidujete aj na post primátorky Bratislavy. Prečo si myslíte, že tieto dve profesie dokážete prepojiť?

Ako lekárka denne liečim ľudí, ktorí sa mi sťažujú na zlé životné prostredie, na prašnosť, hluk, problémy so spánkom, vysoký tlak. Liečim už tretiu generáciu Bratislavčanov.  Poznám nielen ich zdravotný stav, ale aj to, čo ich trápi. Ale ako lekár to nedokážem zmeniť. V komunálnej politike nie som žiadny nováčik a nepotrebujem mesiace na to, aby som sa v problematike zorientovala. Viem čo potrebuje naše mesto, a viem čo potrebujú Bratislavčania. Chcem, aby sme my a naše deti žili v zdravej Bratislave. A urobím pre to všetko. Som lekárka a my, lekári, boj o svojho pacienta nikdy nevzdávame. Bratislava je už roky chorá. Je načase ju uzdraviť.

 

Je niečo, čo by ste chceli dodať na záver?

Čím viac z vás, Bratislavčania, sa o tejto mojej vízii dozvie, tým lepšie. Nenechajte ďalej naše mesto prichádzať o peniaze, ktoré majú slúžiť na jeho rozvoj a lepší život jeho obyvateľov.  Podporte petíciu za spravodlivosť pre Bratislavčanov. Rozšírte opodstatnenosť mojej kandidatúry medzi vašich známych. Sledujte moje verejné vystúpenia, diskusie, moje webové stránky a sociálne siete, kde sa dozviete najnovšie informácie z prebiehajúcej kampane a Petícii, ktorú sme spustili. Podporiť ju môže na internete alebo písomne každý Bratislavčan.  Za každú vašu prejavenú podporu, za vašu dôveru a sympatie vám úprimne a zo srdca ďakujem.

Link na petíciu: www.spravodlivostprebratislavcanov.sk

 Autor: Petrzalcan | 21.09.2018 | zobrazené: 658 x |


Podobné články

• Koniec Magio pláže pri Dunaji (13.02.2020)
• Sú ešte Petržalčania Petržlenmi? (04.02.2020)
• Čo hovoria miestni poslanci na výstavbu nájomných bytov v Petržalke? (03.02.2020)
• Hrčka diktátorom? (29.01.2020)
• O jednom rytierovi – Rytierovi oblohy z Prešporka (23.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(36)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(28)


spolu 103 hlasov
/