Dnes je: piatok 03.12.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
1.december- Svetový deň boja proti AIDS

Bude v Inchebe kongresové centrum Bratislavy?

Spoločnosť Incheba sa bude uchádzať o štátnu dotáciu na vybudovanie nového kongresového centra v Bratislave.

 

„Vítame túto aktivitu. Aj my si myslíme, že hlavné mesto má potenciál na rozvoj kongresovej turistiky. Naša spoločnosť funguje viac ako 40 rokov, máme v tejto oblasti potrebné know-how a profesionálne skúsenosti. Svoj projekt verejnosti predstavíme v priebehu septembra,“ uviedol dnes predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Alexander Rozin.

Incheba počas svojej existencie zorganizovala viac ako 100 kongresov. Na konte má množstvo úspešných medzinárodných konferencií a podujatí ako významné zasadnutie konferencie OSN o biologickej diverzite; organizačno-technické zabezpečenie návštevy amerického prezidenta Georgea W. Busha v Bratislave, ale aj v Budapešti a Prahe; summit ministrov obrany členských štátov NATO; summit lídrov 27 členských krajín EÚ; kongres UEFA, na ktorom sa zišli delegácie zo všetkých 55 členských štátov, či zasadnutie Ministerskej rady OBSE. Rozsahom išlo o najväčšie podujatie svojho druhu v modernej histórii Slovenska – do Bratislavy pricestovali ministri zahraničných vecí z 57 účastníckych štátov OBSE a z partnerských krajín z Ázie a Stredomoria.

 

V roku 2013 Incheba uspela v konkurencii prestížnych metropol Prahy, Berlína a Viedne o usporiadanie 2-mesačného eventu pre spoločnosť Nissan Europe, na ktorom sa zúčastnilo 10 tisíc účastníkov z celej Európy.

 

Svoje priestory Incheba pravidelne prenajíma umelcom a za roky jej fungovania mohli návštevníci zavítať na niektorý z viac ako 200 koncertov. V jej sálach vystupovali interpreti svetového formátu ako Bryan Adams, Sting, Leonard Cohen, Plácido Domingo či Montserrat Caballé. Skupina IMT Smile na doskách Incheby odprezentovala megaúspešný koncert s Lúčnicou; niekoľko rokov Incheba hostí aj Bratislavské jazzové dni. Z jej priestorov sa tiež naživo vysielali divácky najpopulárnejšie televízne show ako Slovensko hľadá Superstar, Česko Slovensko má talent, Tvoja tvár znie povedome, X Factor či Let´s dance.

„Incheba ťaží najmä zo svojej strategickej polohy, je doslova na skok do centra mesta, má ubytovacie a najmä parkovacie kapacity, nachádza sa v blízkosti bratislavského obchvatu a hraníc s Rakúskom a Maďarskom. Celkovo má výborné dopravné napojenie,“ dodáva Alexander Rozin.

Za svoju históriu Incheba pravidelne investovala vlastné zdroje do rozvoja infraštruktúry, a to bez finančnej participácie štátu či hlavného mesta Bratislavy. Spolu ide o sumu viac ako 50 miliónov eur.

 

Najväčším priestorom v Inchebe je hala Expo Arena s kapacitou 4 500 sediacich hostí, respektíve 9 000 stojacich návštevníkov.

„Máme dlhodobé skúsenosti s usporadúvaním kongresov, konferencií a summitov na najvyššej úrovni. Zamestnávame najlepších odborníkov na Slovensku v tejto oblasti a radi by sme ich preto ponúkli občianskemu združeniu Národné kultúrne a kongresové centrum, ktoré spustilo túto iniciatívu,” dodáva generálny riaditeľ najväčšieho slovenského výstavníckeho a kongresového areálu.

 

Incheba dnes požiadala o stretnutie s ministrom dopravy a výstavby a s ministrom financií, aby mohla oboch predstaviteľov vlády informovať o svojich nadchádzajúcich plánoch.

 

Zdroj: tlačová správa InchebaAutor: Petrzalcan | 18.07.2020 | zobrazené: 826 x |


Podobné články

• Lužný most otvorený (28.09.2021)
• Polícia pátra po mužoch z fotografie, objavili sa aj v Petržalke. (13.08.2021)
• Zachránili život chlapca (20.07.2021)
• Plánovaná údržba drevín (27.06.2021)
• Tragédia v Petržalke (17.06.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(71)

Skôr nie
(36)

Určite nie
(49)

Len čiastočne
(38)


spolu 194 hlasov
/