Dnes je: utorok 09.08.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
9.august- Medzinárodný deň domorodých obyvateľov sveta

Bude sa rekonštruovať Račianske mýto

V rámci rekonštrukcie Račianskeho mýta budú rozšírené nástupiská na električkových zastávkach zhruba o polovicu oproti súčasnosti a nástupné hrany budú zvýšené, vďaka čomu zdravotne znevýhodnení cestujúci získajú možnosť bezbariérového nástupu a výstupu do nízkopodlažných vozidiel. Zastávky budú nanovo vydláždené, doplnené ekologickým prístreškom so solárnym panelom a novým modulárnym označníkom.

 

Ostrovček pre peších, ktorí smerujú na Šancovú ulicu, sa zväčší takmer dvojnásobne, pričom sa znovu obnoví pravé odbočenie zo Šancovej na Račiansku ulicu. Zmenou prejde aj ostrovček na križovatke ulíc Radlinského a Legionárska. Počas rekonštrukcie tiež hlavné mesto a DPB debarierizujú priechody pre chodcov v úseku od Radlinského cez Legionársku, Šancovú až po Račiansku ulicu. Križovatky budú vybavené novými semaformi.

 „Jedna z najvyťaženejších križovatiek v Bratislave bola dlhodobo zanedbávaná a jej súčasný stav bol pre nás neakceptovateľný. Po preverení všetkých možností sme sa preto v spolupráci s Magistrátom Bratislavy pustili do okamžitej rekonštrukcie nástupíšť a ostrovčekov pre chodcov. Verím, že cestujúci ocenia bezpečne upravené zastávky a logicky vyriešené prvky verejného priestoru, vďaka ktorým križovatka zvládne aj väčší nápor cestujúcich, než doteraz,“ zdôraznil Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

 

Práce budú realizované počas premávky MHD aj automobilovej dopravy. DPB ich rozdelil na dve etapy, pričom v prvej bude realizovaná rekonštrukcia polovice oboch nástupísk, smerom bližšie do centra a v druhej etape obnova opačnej strany nástupných ostrovčekov – bližšie do Rače. Električky budú v čase rekonštrukcie zastavovať na sprístupnených častiach nástupísk. K výluke príde len počas víkendov, a to 21.8. – 22.8.2021 a 28. – 29.8.2021. V tomto čase zabezpečí DPB náhradnú autobusovú linku X3, ktorá bude premávať v úseku od zastávky „Blumentál“ po zastávku „Vozovňa Krasňany“. Ak budú ráce postupovať podľa plánu, hotové by mali byť už koncom prázdnin.

 

Hlavné mesto a dopravný podnik pripravujú aj trvalé riešenie priestoru na Račianskom mýte, v rámci ktorého sa stanú zastávky integrovaným prestupným uzlom pre autobusy aj električky a okolie križovatky bude zrevitalizované. Račianske mýto je jedným z najfrekventovanejších prestupných uzlov verejnej dopravy na Slovensku. Obsluhuje 16 liniek DPB a 8 regionálnych liniek, čo v praxi znamená takmer 2300 spojov denne, v špičke takmer 200 spojov za hodinu. Denne sa cez Račianske mýto prepraví zhruba 15 000 cestujúcich v električkách, spolu 35 000 v linkách DPB.

zdroJ. mesto BratislavaAutor: Petrzalcan | 15.08.2021 | zobrazené: 1044 x |


Podobné články

• Vyjadrite sa k plánom magistrátu (19.07.2022)
• Petržalka hospodárila veľmi dobre (11.07.2022)
• Zber kuchynského biodopadu (02.07.2022)
• Vandali ničia nové koše (29.04.2022)
• Premnožené hlodavce (03.04.2022)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(171)

Skôr nie
(94)

Určite nie
(137)

O 50% lepší
(137)


spolu 539 hlasov
/