Dnes je: pondelok 17.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Žiaci základných a stredných škôl majú v Bratislavskom kraji jarné prázdniny

Bude pred vstupom do Bratislavy čínske mesto?

Viac ako dva roky sa hovorí o vybudovaní outletu pri Senci, neďaleko diaľnice D1 do Bratislavy.

 

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja však v marci dostali na rokovanie komisií projekt, ktorý hovorí o vybudovaní ďaleko väčšieho projektu. Čínskej brány do Európy, resp.čínskeho mesta.

 

Na projekte za vyše 100mil€ sa majú podieľať slovenskí aj čínski investori. Okrem obchodov, kultúrnych stánkov, majú tu vyrásť aj byty, nákupné centrum a ďalšie stavby.  Má tu sídliť vyše 200 čínskych firiem. Vytvoria ale naozaj pracovné miesta pre Slovákov? Alebo to bude len miesto, kam príde lacná pracovná sila z Ázie?

 

Poloha projektu je výhodná. Veď vstup do Bratislavy je z celého Slovenska práve diaľnicou D1. Je preto vhodné, aby vstup do hlavného mesta bol cez čínske mesto?

 

Mnohí poslanci župy sú proti tomuto projektu. Vicežupanka G.Németh ( aj poslankyňa v Senci) navrhla na rokovaniach komisií, aby materiál nebol postúpený do zastupiteľstva.

 

Rovnako sa vyjadrili aj iní oslovení poslanci. Obávajú sa prílevu lacnej pracovnej sily do regiónu, nepáči sa im poloha projektu a jeho rozsah, niektorí sa obávajú zvýšenia kriminality a dosahu na celý región. Nielen Senec, ale aj Pezinok a Bratislavu.

 

Hovorkyňa mestského úradu v Senci nám na otázku, či sa zastupiteľstvo Senca venovalo tejto problematike napísala, že poslanci Senca o tomto projekte nerokovali, ale vedomosť o takomto zámere majú.

 

Podľa informácií má za projektom stáť I.Čarnogurský ml., ktorý už v minulosti ako generálny riaditeľ Ipec Group povedal:. „Neďaleko diaľnice D1 sa usídli vyše 200 čínskych firiem, ktoré vytvoria stovky pracovných miest. Projekt sa bude rozprestierať na ploche 17 hektárov s ambíciou rozšíriť sa na 30 hektárov.“

 

19.apríla bude rokovať zastupiteľstvo Bsk a my budeme sledovať, či  sa na programe objaví tento kontroverzný projekt a  či ho poslanci podporia.

 

 

 Autor: Petrzalcan | 10.04.2013 | zobrazené: 3305 x |


Podobné články

• Mohol by to byť pilotný projekt v Petržalke (15.02.2020)
• Oznam pre vodičov (11.02.2020)
• V piatok nás čaká sviatok svätého Valentína (10.02.2020)
• Petržalka je výnimočná aj mokraďami (02.02.2020)
• Petícia za električku č.1 pokračuje (28.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(36)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(33)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(19)


spolu 88 hlasov
/