Dnes je: pondelok 01.06.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Deň detí

Bratislavu rozžiari Festival svetla 2018

Príďte sa poprechádzať Bratislavou a zažiť ju v inom svetle. Festival svetla je opäť tu.  V novom termíne, rozšírený o odborné  programy,  atraktívny ako vie byť len festival svetla.

 

Projekt, ktorý spája vedu, technológie, umenie a zábavu rozžiari Bratislavu počas 16. a 17.marca 2018.  V širšom centre Bratislavy budú umiestnené statické, dynamické aj interaktívne svetelné inštalácie, ktoré budú kombinovať vyspelé technológie, súčasné umenie a moderné vedecko-technické riešenia. Okrem inštalácií sa počas festivalu uskutoční viacero sprievodných podujatí (workshop o fotonike i verejné diskusie ).

 

Cieľom Festivalu svetla je popularizovať úlohu kreatívneho priemyslu a fotoniky pre život, prácu a zábavu v modernom meste. Súčasťou tohto zámeru je aj prezentácia a podpora inovatívnych a environmentálne priaznivých technológií svietidiel s využitím LED, laserových technológií a optovlákien, ako aj aplikácie najmodernejších zobrazovacích a komunikačných prostriedkov.

 

Neoddeliteľnou súčasťou Festivalu je pripomenutie si histórie a realít mesta Bratislavy. Inštalácie budú preto predovšetkým na miestach významných stavieb a objektov, pochádzajúcich z dávnej minulosti, či z nedávnej histórie rozvoja mesta.

 

“ Toto nie je prvý raz, čo ulice Bratislavy rozžíari Festival svetla. Je to spoločné project SEA, vysokých škôl a slovenských firiem, ktoré sa venujú fotonike,” povedala nám námestníčka primátora pre kultúru Iveta Plšeková, ktorá všetky doterajšie festivaly prezentovala a spolupripravovala.

 

Festival svetla  2018 nadväzuje na úspešné podujatia: Art of Light - Festival svetla 2015 (www.artoflight.eu), ktorý sa uskutočnil počas Medzinárodného roku svetla (www.light2015.org) v dňoch 10. - 12. októbra 2015 a na Festival svetla, Bratislava 2016, ktorý prebiehal v dňoch 22. - 24. septembra 2016 (www.festivalsvetla.sk) v spolupráci s Magistrátom Hlaveného mesta Bratislava a s mestskou časťou Bratislava - Staré mesto.

 

Ak sa 20.storočie  považovalo za zlatý vek fyziky a elektroniky, nastupujúce 21. storočie môžeme právom považovať za nastupujúce storočie fotoniky. Zámerom Festivalu je preto poskytnúť platformu pre vzájomné zdieľanie rôznych prístupov k spoločnej ústrednej téme "Svetlo", vrátane inštalácií a performancií inšpirovaných fyzikou svetla, aplikácií najmodernejších technológií generácie svetla, či technológií využívajúcich moderné vizuálne a kreatívne postupy. Jeho základom sú inštalácie rôznej povahy, ktoré využívajú svetlo ako médium na sprostredkovanie vnemu, interakcie, alebo zážitku.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 24.02.2018 | zobrazené: 1204 x |


Podobné články

• Zajtra nás potešia Funny Fellows (07.05.2020)
• Zelený štvrtok a zvyky s ním spojené (09.04.2020)
• Andersen, detská kniha a Prešporok. Čo majú spoločné? (02.04.2020)
• Divadlo cez internet (01.04.2020)
• Hľadá sa šéf (15.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
/