Dnes je: nedeľa 05.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes výročie oslobodenia Bratislavy a Petržalky

Bratislavský autosalón bude silnejší a štýlovejší

Prestížna automobilová udalosť v tomto roku prináša jedinečnú prehliadku a sprievodné podujatia pre celú rodinu

Automobily plné nových technológií a inovatívneho dizajnu, najočakávanejšie novinky a skvelá automobilová show. Prestížny AUTOSALON 2019 sa vracia po roku do bratislavskej Incheby.  Od 30.apríla do  5.mája sa návštevníkom predstaví 50 automobilových značiek, ktoré prinášajú 60 slovenských výstavných premiér, z čoho bude jedna stredoeurópska, a jedna dokonca európska. Jednou z noviniek aktuálneho ročníka bude predstavenie najnovšieho modelu „lietajúceho auta“ – AeroMobilu.

 

 

Značky: Abarth, AeroMobil, Aston Martin, Audi, Bentley, Biro, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Kia, Kaipan, Lamborghini, Lada, Land Rover, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, McLaren, Mercedes-AMG, Mini, Nextem-Cenntro, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW úžitkové vozidlá, Zhidou Elektromobily.

 

Automobilová udalosť roka láka na viaceré NAJ aj „lietajúce auto“

Prehliadka modelov všetkých druhov – od malých mestských áut, cez offroady, SUV, až po športové a luxusné kúsky v exkluzívnych expozíciách z AUTOSALONu robí výnimočné automobilové podujatie.

 

V tomto roku sa navyše hrdí prívlastkami NAJ hneď v niekoľkých prípadoch. Absolútny luxus a honosný vzhľad zosobní model Rolls Royce Cullinan, ktorý je najväčším a najdrahším SUV na svete. Titul najrýchlejšieho SUV nielen na AUTOSALONe nesie model Lamborghini Urus, ktorý z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,6 sekundy. Keďže jedným zo súčasných trendov je elektromobilita, AUTOSALON v tomto smere nezaostáva a ukáže napríklad aj čisto elektrické SUV ako Audi e-tron či Mercedes-Benz EQC, ktoré na AUTOSALONe budú najekologickejšími SUV. Absolútnou zaujímavosťou však bude najnovší model lietajúceho auta – AeroMobil 4.0, ktorý doteraz nebol na Slovensku verejne predstavený. Spoločne s ďalšími luxusnými automobilmi, ktoré sú na našich cestách skôr výnimkou, než samozrejmosťou, bude vystavený v špeciálnej sekcii EXCLUSIVE SALON.

Novinky rovno zo Ženevy, stredoeurópska a desiatky slovenských výstavných premier z prestížneho salónu v Ženeve. Pozornosť nepochybne zaujme nový Volkswagen Passat, Peugeot 208 vyrábaný v PSA Trnava, nový Hyundai i30 Fastback N či Kia Proceed. Stredoeurópsku premiéru si na bratislavskom AUTOSALONe „odbije“ Mazda 3 Sedan.

 

Elektromobilita na AUTOSALONe

Jedným zo súčasných automobilových trendov je nepochybne elektromobilita. Elektrické vozidlá predstavia značky ako Audi (e-tron), Mercedes-Benz (EQC), ázijská Zhidou Elektromobility či nová značka na AUTOSALONe Nextem-Cenntro. Expozície Elektromobilita & Dobrý nápad, Slovensko organizovaná Ministerstvom hospodárstva SR a agentúrou SARIO na ploche 600 m2 predstaví exkluzívne exponáty a poskytne informácie o nových možnostiach využitia, podpory, financovania alebo zapojenia sa do tohto celosvetového trendu.

 

Na AUTOSALON úplne zadarmo vďaka Škoda AUTOSALON Expresu

Ďalší z jednoznačných „ťahákov“ prestížnej automobilovej výstavy je Škoda AUTOSALON Expres. Každý, kto na troch miestach v Bratislave nasadne do pripravených vozidiel, sa na AUTOSALON vďaka Inchebe a Škoda Auto Slovensko

odvezie bezplatne a navyše, neplatí ani vstupné. Expres bude fungovať každý deň od stredy 1.5. do nedele 5.5. počas otváracích hodín AUTOSALONu. Záujemcovia môžu do pristavených áut nastupovať na Hlavnej stanici, Námestí SNP (pri budove ČSOB) a na Hviezdoslavovom námestí (pri hoteli Park Inn).

Karavany a obytné vozidlá

 

Rekordných 25 značiek karavanov, obytných vozidiel a prívesov poteší všetkých milovníkov dlhých ciest a oddychu na štyroch kolesách. Budú medzi nimi nielen luxusné kúsky, ale aj dostupnejšie a praktické vozidlá.

Detský Mini AUTOSALON, šliapacie autíčka a FESTÍKOVÉ atrakcie

Na svoje si prídu aj detskí návštevníci AUTOSALONu. V rámci krásnej expozície Mini AUTOSALONu budú zastúpené originálne licencované detské elektrické autíčka, ktoré sú vernou kópiou reálnych modelov. Medzi tohtoročnými premiérami nebudú chýbať podsvietený 6-kolesový Mercedes G63 alebo štýlový dvojmiestny Maybach G650.

Premiéru v rámci expozície budú mať aj elektrické štvorkolky pre väčších jazdcov s výkonom od 800W. Deti si navyše na viacerých autíčkach budú môcť aj zajazdiť a urobiť si originálnu fotografiu. Mini AUTOSALON doplní krásna výstava historických šliapacích autíčok. 

 

„Ochutnávku“ vystavených automobilov môžu návštevníci ukončiť naozajstnou ochutnávkou svetových chutí v úplne novej outdoorovej street food zóne. Tohtoročnou novinkou je aj Dermacol Beauty kútik pre dámy, ktoré sa môžu nechať bezplatne nalíčiť profesionálnymi vizážistkami a ešte viac si spríjemniť prehliadku AUTOSALONu.

Nebudú chýbať testovacie jazdy, simulátory, súťaže.Autor: Petrzalcan | 30.04.2019 | zobrazené: 399 x |


Podobné články

• Vychádzky sú vhodné (22.03.2020)
• Bratislava predĺžila termín na podávanie žiadosti o grant (16.03.2020)
• Trojkráľový sprievod v Bratislave (05.01.2020)
• V ZOO aj koncom roka pribudli mláďatká (27.12.2019)
• Zaži Noc lampášov! (13.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(16)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(10)

Nie, nedodržiavam
(14)


spolu 40 hlasov
/