Dnes je: sobota 04.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Keď v júli mravce svoje mraveniská väčšie stavajú, to znamená včasnú zimu.

Bratislavskí mladí športovci priniesli domov cenné kovy

V piatok sa vrátila slovenská výprava mládeže do 16 rokov z izraelského Jeruzalema, kde sa zúčastnila International children games 2018, tzv.olympijských hier mládeže.

Výpravu tvorili mladí športovci z Bratislavy: plavci, atléti a volejbalové družstvo dievčat spolu so svojimi trénermi a pod vedením námestníčky primátora pre kultúru, vzdelávanie a šport MUDr. Ivety Plšekovej.

 

„Naši mladí športovci ukázali čo v nich je. Prinášajúci si skvelé zážitky z ihrísk, nové skúsenosti, videli zaujímavé mesto, mládežníkov z 38 krajín sveta a niektorí si privážajú skvelé umiestnenia. Som veľmi rada, že sme im umožnili zúčastniť sa tohto veľkolepého podujatia a zmerať si sily v celosvetovej konkurencii, “ povedala nám Iveta Plšeková.

 

Martina Cibulková sa nestratila ani v medzinárodnej konkurencii amerických, európskych či silných ázijských plavcov. Domov si priniesla dve strieborné a jednu zlatú medailu.

Volejbalistky si napokon prinášajú domov síce nepopulárne 4.miesto, ale mnoho skúseností a zážitkov, čo zúžitkujú v ďalšom tréningu.

Naši atléti si napokon prinášajú dve strieborné medaily v skoku do výšky a to konkrétne Róbert Rufini a Simona Tichá.

 

International children games začali písať svoju históriu pred 50 rokmi, 5. júna 1968, sa v slovinskom Celje , kde sa uskutočnili prvé medzinárodné detské hry.

Práve z iniciatívy učiteľa  telesnej výchovy profesora Metoda Klemenca sa stretli mladí muži a ženy športovci vo veku 12 až 15 rokov z deviatich rôznych európskych miest v Celje, aby súťažili v prvých disciplínach.

 

V súčasnosti je podujatie uznávaným a podporovaným Medzinárodným olympijským výborom. Tento rok si ICG pripomína 50 výročie vzniku, preto bola v Celje odhalená pamätná tabuľa a vydaná špeciálna jubilejná poštová známka.

 

50 ročník sa uskutočnil v izraelskom Jeruzaleme, ktorý sa ukázal ako výborný hostiteľ a krásne mesto plné tradícií, ale aj modernej tváre.

Jeruzalem je naše partnerské mesto. Rozvíja sa neuveriteľným spôsobom a ja som mala možnosť s primátora hlavného mesta hovoriť o ich histórii, ale aj súčasnosti. Zhodli sme sa, že šport a zmysluplné trávenie času deťmi je dôležitou úlohou, ktorej sa samosprávy nesmú vzdať. Jeruzalem tiež obrovsky zapracoval na tom, aby sa návštevníci cítili v ňom dobre a bezpečne,“ dodala na záver Iveta Plšeková, námestníčka primátora.Autor: Petrzalcan | 07.08.2018 | zobrazené: 900 x |


Podobné články

• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)
• Rodičia ostali na letisku, na majstrovstvá Európy ich nevpustili (16.10.2019)
• Škola korčuľovania v Petržalke (16.09.2019)
• Juventa ponúka šport i tanec pre šikovné deti (05.09.2019)
• Nedeľa s petržalským futbalom (20.07.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno
/