Dnes je: štvrtok 02.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň detskej knihy

Bratislavčania budú môcť opäť povedať nie Hazardu

Počas konania tohtoročných parlamentných volieb, 29. februára 2020, sa občania Bratislavy budú môcť opäť podpísať za zákaz hazardu v Bratislave.

Podpisy budú zbierať stovky dobrovoľníkov v čase od 8.00 do 22.00 h. pred budovami s volebnými miestnosťami.

Hlavné mesto, ako aj viaceré mestské časti a poslanci mestského zastupiteľstva, túto iniciatívu od Zastavme hazard podporujú a v prípade, že bude mať petícia dostatok podpisov, vyhovejú jej.
Po zmene zákona č. 30/2019 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov stačí pod petíciu vyzbierať najmenej 15 percent podpisov obyvateľov hlavného mesta. V minulosti bol zákonný limit 30 percent obyvateľov. Následne bude doručená petícia predložená na zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde budú o nej hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva. V prípade, že získa potrebný počet hlasov, pripraví hlavné mesto Všeobecne záväzné nariadenie o zákaze umiestnenia herní v zákonom stanovených budovách vrátane kasín. Súčasne, vydané licencie na prevádzkovanie hazardných hier zaniknú uplynutím ich platnosti.

Prijatie zákazu hazardných hier s výnimkou kurzových stávok a binga bude pre hlavné mesto znamenať výpadok približne 2,5-milióna eur v mestskej kase. Tento výpadok však nebude okamžitý, ale postupný, tak ako bude končiť platnosť udeleným licenciám. Znížený príjem predstavuje iba 0,8 % bežných príjmov mesta a je možné ho nahradiť napr. efektívnejším vymáhaním pohľadávok (čo už mesto pri daňových pohľadávkach aktívne robí). Určite to nie je dôvod na zvyšovanie daní pre ľudí a tí sa nemusia preto obávať, že by k takémuto scenáru mohlo dôjsť.

Postoj k hazardu vyjadrili Bratislavčanky a Bratislavčania už v minulosti viac ako 136 000 podpismi pod petíciu za zákaz hazardu. Vedenie hlavného mesto to berie ako jasný signál, a preto bude aj naďalej podnikať kroky za zastavenie hazardu v Bratislave.

Zdroj: Bratislava.skAutor: Petrzalcan | 19.02.2020 | zobrazené: 176 x |


Podobné články

• Nešťastná udalosť v Petržalke (30.03.2020)
• Otvoria sa nové obchody (28.03.2020)
• Kúsok Japonska v Petržalke (27.03.2020)
• Nové opatrenia vlády (24.03.2020)
• Na trhu už nenakúpite (17.03.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(7)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(5)

Nie, nedodržiavam
(6)


spolu 18 hlasov
/