Dnes je: streda 26.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Svätý Pavol jasný, prináša rok šťastný.

Bratislava sa rozbehala

ČSOB Bratislava Marathon včera otvorili preteky lezúňov v OC Eurovea,nasledovali detské behy a  Senior Run & Walk. Poobede bol na rade minimaratón na 4,2 km a o 16.00 h populárna Desiatka. Dnes, v nedeľu 8.apríla už o 10.00 hod odštartujú štyri súťaže – maratón, polmaratón, polmaratónsku i maratónsku štafetu.

 

Trať 13. ročníka bratislavského mestského maratónu prešla v porovnaní s vlaňajškom drobnými zmenami na približne 1,2-kilometrovom úseku. „Nepobeží sa až na koniec Ružinovskej ulice, ale len po križovatku s Tomášikovou, no o to viac metrov pribudne v centre mesta,“ informoval Jozef Pukalovič. 

Podľa výkonného riaditeľa pretekov Petra Pukaloviča získajú víťazi hlavných mužských i ženských kategórií v polmaratóne a maratóne aj hodnotné umelecké diela od svetoznámej umelkyne pracujúcej so sklom Gordany Turuk.

ČSOB Bratislava Marathon si udržiava vysoký štandard kvality aj vďaka generálnemu partnerovi podujatia ČSOB. „Verím, že ľudia si podujatie takisto ako v iných rokoch znova užijú, zašportujú si a dobre sa zabavia. Podporou maratónu v Bratislave investujeme do zdravia a tým aj do lepšej budúcnosti,“ zdôraznil na stredajšej tlačovej besede predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár, ktorý ide príkladom svojim zamestnancom a s ďalšími členmi predstavenstva pobeží polmaratónsku štafetu.

„Počet našich zamestnancov, klientov a rodinných príslušníkov, ktorí si pôjdu zabehať na ČSOB Bratislava Marathon, sa zvýšil o sto percent na 1200.“
Šéf ČSOB predstavil aj novú mobilnú aplikáciu na sledovanie pohybu bežca na trati prepojenú na rôzne sociálne siete a informoval aj o viacerých charitatívnych projektoch spojených s bratislavským maratónom (pomoc prostredníctvom Konta bariéry 13 fyzicky hendikepovaným deťom na kompenzačné pomôcky celkovou sumou 13 000 eur, preplatenie štartovného malým bežcom z detských domovov).


Tradičný podporovateľ ČSOB Bratislava Marathon je aj magistrát hlavného mesta. „Bratislava si v nedávnom hodnotení kvality života vo svetových mestách výrazne polepšila, z čoho mám nesmiernu radosť. Na tomto vzostupe má nepochybne podiel aj náš mestský maratón, ktorý sa snažíme podporovať napríklad benefitmi pre účastníkov. V tomto roku budú mať zadarmo MHD, vstupy do ZOO, mestského múzea či galérie,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

ČSOB maratón je tiež dobrou propagáciou mesta. Veď na tento ročník sa prihásilo viac ako 10 000  bežcov zo 61 krajín. Znamená to dvadsaťpercentný medziročný nárast, koneštatovalo organizátori. „Tešia nás najmä stúpajúce počty v dvoch najdlhších disciplínach – maratóne a polmaratóne. Bežcov zo zahraničia je približne 1700, najviac ich je z Česka, Maďarska a Poľska. Ďalší zaujímavý údaj je, že v maratón, polmaratón a beh na 10 km plánuje absolvovať vyše 4000 bežcov z Bratislavy , čo je jasný dôkaz, že naša metropola sa rozbehala,“ pridal ďalšie zaujímavé čísla športový riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2018 Marcel Matanin.Autor: Petrzalcan | 08.04.2018 | zobrazené: 1177 x |


Podobné články

• Športovisko na Hrobákovej (17.10.2021)
• Nová bežecká dráha (21.08.2021)
• PumpPark otvorený (29.07.2021)
• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)
• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(23)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(17)

O 50% lepší
(23)


spolu 74 hlasov
/