Dnes je: piatok 29.09.2023 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň srdca

O post primátorky Bratislavy sa uchádza jediná žena

Iveta Plšeková ohlásila svoju kandidatúru na post primátorky Bratislavy a petíciou chce vyzvať vládu k spravodlivosti pre Bratislavčanov.

 

Dnes oficiálne ohlásila svoju kandidatúru na primátorku Bratislavy, aktuálna viceprimátorka hlavného mesta, Iveta Plšeková. Na svojej tlačovej konferencii uviedla ako hlavný dôvod svojho kandidovania odhodlanie priniesť Bratislavčanom spravodlivosť.

 

Podľa slov Plšekovej, hlavné mesto ročne prichádza o viac ako 16 miliónov eur kvôli chybe, ktorá sa stala počas dobrovoľného sčítania obyvateľov v roku 2011. Z výsledkov sčítania sa na ďalších 10 rokov vypočítava výška príjmu mesta z podielových daní, ktorá je najdôležitejšou príjmovou položkou v rozpočte Bratislavy. Znamená to, že za 10 rokov prídu Bratislavčania o viac ako 160 miliónov eur.

 

Neznášam nespravodlivosť, falošné politické hry a pokrytectvo. Dnešným dňom spúšťam petíciu za spravodlivosť pre Bratislavčanov. Vyzývam ňou k podpore každého Bratislavčana, ktorému táto roky páchaná  krivda na Bratislave, nie je ukradnutá. Petíciou chcem vyzvať vládu, ministerstvo financií, štatistický úrad a poslancov parlamentu k okamžitému vyriešeniu tejto nespravodlivosti“, hovorí Iveta Plšeková, kandidátka na primátorku hlavného mesta.

 

Podľa jej slov, boli v čele mesta od revolúcie iba muži. Hovorí o sebe, že nie je feministka a vzápätí dodáva, že „Aj dnes kandidujú samí muži, a to je jeden z dôvodov, prečo tu stojím. Neverím im. Chlapci v čele tohto mesta túto nespravodlivosť nikdy neodstránili. Všetku špinu zamietli pod koberec a všetko išlo po starom. Preto je čas pre ženskú ruku.”

 

Plšeková nie je v komunálnej politike nováčikom. Má za sebou 12 rokov skúseností. Ako sama uvádza, “Viem, v akom stave je Bratislava a viem, čo mám urobiť. Nie som nováčik, ktorý bude potrebovať mesiace na to, aby sa zorientoval. Nebojím sa súčasnej vládnej mašinérie, finančných skupín, oligarchov ani developerov. Som nezávislá. Som pripravená priniesť spravodlivosť, na ktorú má každý Bratislavčan nárok.”

 

Iveta Plšeková sa tak oficiálne zaradila do predvolebného boja o kreslo primátora hlavného mesta SR.Autor: Petrzalcan | 11.09.2018 | zobrazené: 2017 x |


Podobné články

• Obmedzenia na prístavnom moste (24.04.2023)
• Mimoriadne tragická nedeľa v Petržalke (19.03.2023)
• Nekŕmte vodných vtákov (09.01.2023)
• Dopravné obmedzenie (24.11.2022)
• Srbská delegácia na cintoríne v Petržalke (28.10.2022)

Komentáre